Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir ada. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alıyor. Yerleşim, adanın kuzeydoğusunda yer alan ilçe merkezinde toplanmış. Bunun dışında herhangi bir köyü bulunmuyor.


Antik çağda Leukophrys, Yunan Mitolojisinde Tenedos adıyla anılan Bozcaada, stratejik konumundan dolayı çağlar boyunca birçok kez istilaya uğramış ve el değiştirmiş. Adadaki nekrapol sahasında yapılan kazılardan anlaşıldığı üzere adanın tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayanıyor. Adanın bilinen ilk sakinleri Pelasg’lar. Daha sonra sırasıyla Fenikeliler, Atinalılar, Yunanlılar, Persler, Büyük İskender, Bizanslar, Cenevizler, Venedikler ve Osmanlılar adaya hakim olmuş.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinden sonra Bozcaada, Türkler için önem kazanmış ve 1455’te Osmanlı topraklarına katılmış. Bu tarihten itibaren Osmanlılar ve Venedikliler arasında Bozcaada için mücadeleler olmuş ve adanın hakimiyeti zaman zaman Venediklilere geçmiş. Osmanlı yönetiminde geçen uzun bir dönemden sonra, Balkan Savaşları sırasında 1912’de Yunanistan tarafından işgal edilen ada, 1923 Lozan Anlaşmasıyla Gökçeada ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlanmış.

BULUŞMA YERİ Çanakkale Kilitbahir Feribot İskelesi
TUR SÜRESİ Tam Gün
TUR GÜNLERİ Her Cumartesi
ÜCRETLENDİRME (YETİŞKİN) Bilgi Alınız
ÜCRETLENDİRME (ÇOCUK) -
TURA DAHİL OLANLAR
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Ücreti
 • Klimalı Lüks Araçlarla Ulaşım

 • Bölge’nin yerlisi ve işinin uzmanı firmamız RSL Turizmi tercih ederek, tarihi tarafsız ve gerçek bilgiler eşliğinde Çanakkale zaferimizi öğrenebilirsiniz.. Çanakkale bölgesine yapacağınız konaklamalarda Anlaşmalı olduğumuz Hotellerde sizler için rezervasyon yapabiliriz. Çanakkale bölgesinde faaliyet gösteren birçok otel ile anlaşmamız bulunmaktadır, sizler için ucuz fiyatlar ile rezervasyon yapabiliriz.. Çanakkale’ye tüm illerden uçak ile ulaşım sağlamak isteyen siz değerli misafilerimize uçak bileti temin edebiliriz.

  1

  Buluşma

  07.30 Çanakkale Kilitbahir Motor İskelesinden Hareket

  ve 09.00 Feribotu İle Geyikli İskelesinden Bozcaadaya Geçiş
  2

  Bozcaada Kalesini Ziyaret

  Bozcaada Kalesi
  3

  Tarihi Rum Evleri ve Sokaklarında Gezinti

  4

  Tarihi Rum Ortodoks Kilisesini Ziyaret

  5

  Şarap İmalathanelerinde Gezinti ve Şarap Tadımı

  6

  Öğle Yemeği

  (Çipura Balık + Salata + Su)
  7

  Ayazma Plajında Yüzme Molası ( 3 Saat )

  Ayazma Plajı
  8

  Rüzgârgüllerini Ziyaret

  9

  Bozcaada’da Serbest Zaman ve Alışveriş

  10

  18.00 Geyikli İskelesinden Hareket İle Çanakkale’ye Dönüş

  NOT: Öğle yemeği fiyata dahil değildir.
  Çanakkale Şehitlik Gezisi

  
  

  Tur Yorumları

  Yorum yaz