Türkiye’de güneşin en son battığı nokta GÖKÇEADA;

Gökçeada; eski adıyla İmroz, Türkiye’nin adaları içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Kirlenmemiş denizi bakir topraklarıyla maviyle yeşilin tüm tonlarını barındıran, yüzyılların içinden geçerek günümüze Rum Köylerini, manastırlarını,

Kiliselerini taşımış, toplumların kaynaşarak dostluk içinde nasıl yaşayacağını göstermiş şirin bir adamızdır.

Merkeze en yakın yer olan Kaleköy doğal olarak kalabalık ve hareketli; restoranlar, çay bahçeleri, hediyelik stantlar gecenin geç saatlerine kadar herkese eşlik ediyor.

Aydıncık Plajında adanın berrak sularında oynayarak serinliyebilir , hemen yanıbaşında ki Tuz gölünde çamur banyosu yapabilir, eğer şansınız varsa flamingoları görebilirsiniz.

Burham burham tarih kokan Dereköy çok değil bundan 50-60 yıl önce Türkiye’nin en büyük köyü olma özelliğine sahipti .Şimdi ise 15-20 haneyle yılların yükünden yıkılmaya yüz tutmuş evlerle hala yaşamaya devam ederken sokakta sizlere yıkık zeytinyağ fabrikasını ve çamaşırhaneyi anlatmak için can atan köy çocukları ve keçiler eşlik etmekte.

Rum köylerinin en yüksekte olanı Tepeköy Barba Yorgo’nun üzüm bağları ve tavernası aynı zamanda ev yapımı şarap üretimiyle gelen misafirlere farklı bir zaman dilimi geçirtiyor.Her sene 15 Ağustosta yapılan Meryem Ana Panayırına ev sahipliği yapan köy, koca koca kazanlarda yapılan yemekler yenilip, danslar edilerek yılın en kalabalık gününü yaşıyor.

Ve tüm yorgunluğun üstüne Zeytinli Köyde içilen dibek kahvesinin tadı,taş döşeli daracık sokaklar,çeşmeler birer kare hatıra yansıtır siz ayrılınca adadan.

Yanınızda size kalan belkide gezerken almayı ihmal etmediğiniz ada zeytinyağı,ada şarabı,ada kekiği,sabunlar,bir tutam yorgunluk,biraz gülümseme,birazda burukluk…..

BULUŞMA YERİ Çanakkale Gestaş İskelesi
TUR SÜRESİ Tam Gün
TUR GÜNLERİ Her Cuma
ÜCRETLENDİRME (YETİŞKİN) Bilgi Alınız
ÜCRETLENDİRME (ÇOCUK) -
TURA DAHİL OLANLAR
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Ücreti
 • Klimalı Lüks Araçlarla Ulaşım

 • Bölge’nin yerlisi ve işinin uzmanı firmamız RSL Turizmi tercih ederek, tarihi tarafsız ve gerçek bilgiler eşliğinde Çanakkale zaferimizi öğrenebilirsiniz.. Çanakkale bölgesine yapacağınız konaklamalarda Anlaşmalı olduğumuz Hotellerde sizler için rezervasyon yapabiliriz. Çanakkale bölgesinde faaliyet gösteren birçok otel ile anlaşmamız bulunmaktadır, sizler için ucuz fiyatlar ile rezervasyon yapabiliriz.. Çanakkale’ye tüm illerden uçak ile ulaşım sağlamak isteyen siz değerli misafilerimize uçak bileti temin edebiliriz.

  1

  Buluşma

  07.30 Çanakkale’de buluşma ve feribot ile Eceabat’a geçiş. Eceabattan Kabatepe’ye hareket.
  2

  Kabatepe – Gökçeada arası Gestaş Deniz Ulaşım feribotu ile adaya geçiş.

  3

  KUZULİMANI-KALEKÖY

  4

  KALEKÖY-ESKİBADEMLİ

  5

  ÖĞLE YEMEĞİ MERKEZ SERBEST ZAMAN

  6

  AYDINCIK PLAJI(TUZ GÖLÜ ÇAMUR BANYOSU)

  7

  DEREKÖY

  8

  TEPEKÖY

  9

  ZEYTİNLİ KÖYÜ (DİBEK KAHVESİ)

  Çanakkale Şehitlik Gezisi

  
  

  Tur Yorumları

  Yorum yaz