Çanakkale Gezi Rehberi

Tarihi Koklatan Çanakkale Gezi Rehberi

Yıllardır bütün dünya ülkelerince dillere destan olmuş, kanla yazılmış bir tarihi ruhunda taşıyan Çanakkale, her yıl binlerce yerli yabancı turistin akın akın geldiği anlamlı turistik yerlerden biridir. Çanakkale, kendisini ziyaret etmeye gelen herkese tüyleri diken diken etmeyi başarabilen bir tarih sayfasıdır. Güce karşı imanın mücadelesinin yaşandığı, mucizelere kucak açmış bu yeri her Türk evladının görmesi en önemli görevlerinden biri olmaktadır. Çanakkale'ye bu ruhu koklamaya gidenler kesinlikle yanlarında bir bileni götürmelidir ki genelde insanlar böyle kişileri bulmakta ve onlarla aynı zamanı tutturup gitmekte çok zorlanırlar. Çanakkale gezi rehberi bu noktada devreye girerek kimseye ihtiyaç duymadan tarih kokan bu şehrin kokusunu buram buram burnunuza çekmeyi sağlamaktadır.

Çanakkale Gezi Rehberi

Gelibolu Yarımadasını Kesinlikle Gezin

Çanakkale'de şehitlik anıtı ve müze haline getirilmiş binayı gezmek bu ruhu anlamak için tam anlamıyla yeterli olmamaktadır. Her karışında kan dökülmüş Gelibolu Yarımadası buraya gelecek olanlar tarafından kesinlikle tam anlamıyla gezilmelidir. Çanakkale gezi rehberi içerisinde Gelibolu Yarımadası için birkaç gününüzü ayırmanız kesinlikle yararınıza olacaktır. Yarımadada yalnızca tarihi değil eşsiz manzarayı ve Ege insanının muazzam misafirperverliğini görebilirsiniz. Deniz kenarlarında bulunan balık lokantalarında yiyeceğiniz boğaz balığı damağınızda unutamayacağınız lezzetler bırakacaktır. Fiyat açısından oldukça ucuz olan bu bölgede hediyelik eşyalar için ayrı bir bütçe oluşturmanız da yararınıza olacaktır. Her köşesinin resmedilebileceği Gelibolu'nun anahtarlıktan dev maketlere kadar onlarca hediyelik eşyası vardır ve bu ruhu tadan herkes bu hediyelik eşyaları almaktan kendini alıkoyamayacaktır.

Tarih Kokan Yarımada

Bir ucu Çanakkale Boğazı'nın sularına yaslanmış Gelibolu'nun diğer kısmı kara parçası olarak Tekirdağ sınırına dayanmaktadır. Bir ucundan diğer ucuna kadar tarih kokan bu yarımadada ecdada minnettar kaldığınızı göreceksiniz. Çanakkale gezi rehberi vasıtasıyla doğru tarihi doğru rehberlerden dinlemek tarihi vizyon için gerçekleri kültürünüze sunacaktır.