Gelibolu Şehitlik Turu

Gelibolu Şehitlik Turu Ne Kadar Sürer?

Yakın tarihin en önemli tanıklarından olan Gelibolu, içerisindeki şehitlik ile her yıl milyonlarca turisti şehre çekmektedir. Aslında bu yerin her noktasında şehitlerin kanı ve o günlerin ağır ruhu yer almaktadır. Vatanını seven her Türk insanı bu şehitliği mutlaka görmeli ve orada yaşanan her şeyi yerinde yeniden hissetmelidir. Gelibolu şehitlik turu genellikle 1 gün içerisinde bitirilebilecek bir gezidir. Ama o topraklarda uzun süre kalmak ve gerçekten de içinize sindirerek gezmek isterseniz yolculuğunuzu buna göre ayarlayabilirsiniz.

Gelibolu Şehitlik Turu

Gelibolu Şehitlik Turu Ulaşım

Çanakkale savaşının en önemli tanığı Gelibolu, ulaşım konusunda bazıları için küçük sıkıntılar yaratabilir. Gelibolu’ya ulaşmak için iki şekilde ulaşım bulunur: birincisi gemi ile geçiş, diğeri de araba ile ulaşımdır. Gidilen yola göre geçilecek olan yakanın gemi ile geçilmesi gerekebilir. Gelibolu şehitlik turu için gemiye binmeniz gerekirse araçların da bu deniz taşıtlarıyla karşıya taşınabileceğini unutmayınız. Bu sayede araçlarınızla Gelibolu’da da ulaşım imkanını yakalamış olursunuz.

Gelibolu Şehitlik Turu Hediyelikler

Gelibolu şehitlik turu biterken herkes oradan kendilerine ve sevdiklerine bir hatıra almak ister. Aslında bunun için yeni bir yolculuk yapmanıza gerek kalmaz. Zaten Gelibolu bu gibi küçük hediyeliklerin hemen her noktada satıldığı bir yerdir. Üstelik satılan hediyelikler de oldukça uygun fiyatlardan sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu sayede almak istediğiniz ürünleri çok fazla para harcamadan almanız mümkün olacaktır. Savaşın izlerini halen bile taşıyan bu güzel şehirde yaşadığınız yoğun duyguları başka hiçbir yerde yaşamayacağınızı bilmeli ve bulunduğunuz yerin ambiyansını içinize sonuna kadar çekmelisiniz. Yakın tarihin en büyük tanığı olan Gelibolu, geçmişte yaşanan acıların bir daha yaşanmaması için her fırsatta sizlere ev sahipliği yapmaya hazırdır.