Şehitlik Turları

Manevi Bir Yolculuk Şehitlik Turları

Bir milletin kıymeti ecdadına ve geçmişine sahip çıkmasıyla ve önem vermesiyle anlaşılmaktadır. Biz de millet olarak son yıllarda şehitliklerimizi ziyaret ederek, Çanakkale’yi her türlü platformda anarak bu vazifeyi yerine getiren bir millet olduk. Bunun neticesi olarak da çeşitli aktivitelerle hem şehitlerimiz hem de tarihimiz tekrar hak ettiği değeri kazanmaktadır. Ancak Çanakkale Şehitleri’ni anmak için yapılabilecek en güzel şey muhakkak ki Çanakkale’yi ve şehitliği tekrar tekrar ziyaret etmektir. Biz de firma olarak üstümüze düşeni yerine getirebilmek adına çeşitli turlar düzenliyoruz. Bu eksende yapılan şehitlik turları oldukça rağbet görmektedir.

Şehitlik Turları

Şehitlik Turları Çeşitleri Nelerdir?

Her yaştan insanımızın talep ettiği şehitlik turları üç farklı konseptte düzenlenmektedir. Biri tam gün şehitlik turudur ki tüm gün Çanakkale’yi de içine alan geniş bir turdur. Saat 09.15’te başlayan bu turda Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Değirmen Burnu Tabyası, Çamburnu Kalesi, Eceabat, Kilye Limanı, Anzak Koyu ve Tören Alanı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Bomba Sırtı, 57. Alaya Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Mehmetçik Parkı, Çonk Bayırı ve daha birçok önemli ve tarihi mekânı görmek mümkün olacaktır. Diğer bir tur olan İstanbul Çıkışlı Şehitlik Turu’nda iki gün bir gecelik bir tur sizleri beklemektedir. Vakti daha dar olanlar için de öğleden sonra şehitlik turu yapmak mümkün olmaktadır.

Şehitlik Turları Kaliteli Rehberlik Hizmetleri

Tarih ve mekân bilgisi tam profesyonel rehberler tarafından Çanakkale ve Şehitlik bölgesini karış karış gezmek mümkün olacaktır. Şehitlik turları her önemli bölgede mutlaka durulan ve bili verilen, uzman ekipler tarafından hazırlanmış muhteşem bir organizasyondur. Üstelik oldukça uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden tur hizmetleri mutlaka değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.