“Çanakkale’yi abideleştirmekten kasıt , elbette Gelibolu’ya taştan ve mermerden büyük kitleler yığmak değildir.İslâm âleminin dört bir yanından İslâm’ın son kalesini savunmak için Çanakkale’ye gelen ‘ Mehmetçik’in ateş kusan çelik zırhlılar karşısında yılmadan azim ve imanındaki derin sırrı anlamak ve milletin istikbalini bu sır üzerine inşa etmektir.”Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

Turumuz Çanakkale ili merkezinde bulunan Gestaş Feribot iskelesi önünden kalkmaktadır. Turumuza Gelibolu ve Eceabat ilçesinde konaklayan misafirlerimiz, Eceabat feribot iskelesi önünden katılabilirler.. Ayrıca turumuza şehir dışından gelmek isteyen misafirlerimize KONAKLAMA, Otobüs bileti ve Uçak bileti temin edebiliriz. Temmuz 2016 itibariyle Ankara, İstanbul ve diğer bölgelerden uçak ile Çanakkale havaalanına gelen misafirlerimiz için Hava alanı transferi hizmeti sunmaya başladık.

BULUŞMA YERİ Çanakkale Feribot İskelesi – Eceabat Feribot İskelesi – Kilitbahir Feribot İskelesi
TUR SÜRESİ 09.15 – 17.00
TUR GÜNLERİ Her Gün (Kesin Kalkışlı)
ÜCRETLENDİRME (YETİŞKİN) Yetişkin 70 TL
ÜCRETLENDİRME (ÇOCUK) 0-6 yaş ücretsiz / 7-11 yaş 40 TL
TURA DAHİL OLANLAR
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Tabyalara ve Müzelere Giriş Ücreti
 • Öğle Yemeği ve yemek sonrası SINIRSIZ çay kahve hizmeti
 • Klimalı Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Kablosuz kulaklık sistemi verilmektedir

 • Rehber - Kulaklık Sistemi ile Çanakkale'de Bir İlk

  1

  Saat: 09:15 Buluşma

  Tur saatinizin başlangıç saatine göre Çanakkale'de GESTAŞ Feribot iskelesi önünde buluşuyoruz.

  ve Çanakkale Şehitlik ve Savaş alanları turumuza Harbe giriş ve Deniz Savaşı hakkında bilgilendirme ile başlıyoruz..

  Simülasyon Merkezi

  Çanakkale Şehitlik turumuza Simülasyon merkezi girişi'de ücrete dahildir!
  Simülasyon Merkezi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın
  2

  Kilitbahir Köyü ve Kalesi

  Fatih sultan Mehmet han’ın İstanbul’u fethinden sonra Çanakkale boğazının güvenliğini arttırmak amacıyla 1462 yılında yaptırılmıştır. Denizin kilidi anlamına gelen kaleye sonraki dönemlerde kule ve tabyalar eklenmiştir. Mimari açıdan benzersizdir. Devam etmekte olan restorasyon çalışmaları nedeni ile ziyaret kapalıdır.
  Kilibahir Kalesi
  3

  Dur Yolcu!

  Necmettin halil onan tarafından yazılmış olan şiirin ilk kıtası 1960 yılında asteğmen seyran cebi tarafından yazılmış olup gelen gecen tüm misafirlere burasının bos bir alan, sadece bir toprak parçası değil burasının bizlere bu cennet vatanı bırakan değerli şehitlerimizn ebedi istirahat makamı olduğu mesajı verilmektedir.
  Dur yolcu!
  4

  Değirmen Burnu Tabyası

  Sultan II. Abdulhamit Han tarafından 1890 yılında yaptırılmış olan bu tabyada 7 adet top mevcut olup 18 mart 1915 deniz muharebesinde düşman gemilerinin menzil dışında kalmasından dolayı bu toplar kullanılmamıştır. Tabya ve kışla binası, şu anda Çanakkale Boğaz Komutanlığı’na bağlı 3. Deniz Piyade Taburu tarafından kullanılmaktadır.
  5

  Ağa Deresi Vadisi Hastane Şehitliği

  Çanakkale savaşları sırasında korunaklı bir alanda olmasından dolayı büyük bir hastane kompleksi olarak kullanılmış acil ve zorunlu ameliyatların büyük bölümü burada yapılmış ve diğer şehir hastanelerine sevkler yine bu bölgeden yapılmıştır. Resmi kayıtlara göre bu bölgede hastalık, kan kaybı vesaire sebeplerden hayatını kaybeden yaklaşık 3000 şehidimiz istirahat etmektedir. Şehitliğin yapımı tamamlanmadığı için ziyarete kapalıdır.
  6

  Balkan Şehitleri Anıtı

  Balkan savası ve Çanakkale şehitlerine atfen 1962 yılında yaptırılmıştır. Bir kaide üzerine oturtulmuş olan anıtın boyu 2.5 metredir. Çevresi demir motiflerle süslenmiştir. Anıtın bir yüzünde, "Burada Balkan ve Çanakkale Harplerinde şehit düşen binlerce kahramanlar yatar" yazısı, diğer yüzünde de "DUR YOLCU" şiirinin bir kıtası yer alır.
  7

  Çamburnu Kalesi

  1839-1861 yılları arasında boğazda yeni istihkamlara duyulan ihtiyaç sonrası Sultan Abdülmecid tarafından inşa edilmiş ve II. Abdulhamit han tarafından onarılmıştır. Çanakkale savaşları sırasında önce 57. Piyade alayı tarafından karargah olarak kullanılmış daha sonra seddulbahir cephesinin sıhhiye malzeme deposu olarak kullanılmış, bir müddet de basit hastalıklar hastanesine ev sahipliği yapmıştır.
  8

  Maydos (Eceabat)

  Yaklaşık 5000 yıldır aralıksız olarak iskan edilen bu ilçe tarih boyunca Persler, Atinalılar, Spartalılar, Romalılar ve Latinler’e ev sahipliği yapmış olup 1354'te Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşanın Rumeli'deki fetihleri sırasında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Ece Bey'in önderliğinde fethedilen bölgeye Süleyman Bey tarafından Ece'nin imar ettiği yer anlamına gelen Eceabat ismi verilmiş, fakat bu isim Cumhuriyet sonrası yaygınlık kazanmıştır. İlçenin eski ismi Maydos olup birçok eski kaynakta geçmektedir. Bugünkü nüfusu 5300 dür. Yerel halkın başlıca geçim kaynakları balıkçılık tarım ve türizm faaliyetleridir. Çanakkale Şehitlikleri ve Gelibolu yarımadası tarihi milli parkı bu ilçenin sınırlarındadır.
  9

  Kilye Limanı

  Nakliye gemilerinin kolaylıkla girip çıkabildikleri uygun derinlikte bir koy olmasından dolayı tarih boyunca sıklıkla kullanılmış olup Çanakkale savaşları sırasında askerlerimiz tarafından kullanılan önemli bir lojistik merkezdir. Savaş sonrası mondros muterakesi gereğince işgal yıllarında yabancı anıt ve mezarlık yapan işçilere ve onların malzemelerine ev sahipliği yapmıştır. Lozan anlaşması gereği tekrar Türk hakimiyetine girmiştir.
  10

  Kabatepe Sahili

  Olası bir düşman çıkarmasına elverişli olan bu sahil Türk topçuları tarafından savunulmaktaydı. Bir çok kaynakta aslında Anzak askerlerinin buraya çıkmayı hedefledikleri fakat akıntı nedeniyle iki km daha kuzeye Anzak koyuna çıktıklarına değinilmiştir. Bu sahilin etrafında bulunan toplarımız Anzak kuvvetlerine çokça zayiat verdirmiş olup savaş boyunca susturmak için birçok başarısız girişimleri olmuştur. Anzaklar sonradan bu sahile Brighton beach adını vermişlerdir.
  11

  Anzak Koyu ve Tören Alanı

  Büyük ve küçük Arıburnu arasında kalan 600 metrelik kıyı şeridine savaş boyunca, buraya çıkartma yapan Anzak askerlerine atfen Anzak koyu denmiş ve 1985 yılında bu isim resmilik kazanmıştır. 25 Nisan 1915 sabahı saat 04 30 da 1500 kişi ile başlayan Anzak çıkartması gün içerisinde 16000 e kadar ulaşmıştır. Kıyı başında sadece 160 askerimiz olduğundan kolaylıkla iç bölgelere kadar ilerlemişler geriden gelen takviye kuvvetlerimizin başarılı taaruzlarıyla ancak bu sahilin 1 km yukarısındaki ikinci sırtta tutunmuşlar ve savaş boyunca bu ve bu sahilin kuzeyindeki sahili lojistik merkez olarak kullanmışlardır. Her yıl 25 Nisan sabahı burada anma törenleri düzenlenir.
  12

  Karayörükderesi Şehitliği

  Asıl adı kara yorginin zeytinliği deresi olan bu vadide 16. tümene ait 1100 den fazla şehit askerimiz gömülüdür. Şehitlik 2006 yılında ziyarete açılmıştır.
  13

  Mehmetçiğe Saygı Anıtı

  Türk askerinin, vatanını işgale gelen düşman askerine bile merhamet göstermesinin anlatıldığı bir anıttır. Savaş boyunca aman dileyene, yaralıya, esire hiçbir kötü muamele edilmemiş aksine tüm ihtiyaçları karşılanmıştır, bu sebeple Çanakkale savaşı dünya literatürüne centilmenler savaşı olarak geçmiştir.
  14

  Kanlı Sırt Avustralya Anıtı

  İki taraf açısından stratejik öneme sahip bu bölge savaşsın ilk günü kanlı çarpışmalara şahit olmuş ve Türk tarafının elinde kalmıştır, fakat 6 – 10 ağustos muharebelerinde düşman eline geçmiş ve savaşın sonuna kadar Anzak kontrolünde kalmıştır. Bu alandaki 7100 civarı zayiat verilmesinden dolayı kanlı sırt adını almıştır. Anzak kuvvetleri bu bölgedeki tek çam ağacından dolayı buraya tek çam bölgesi demişler ve savaşta ölüp mezar yerleri belli olmayan askerlerinin isimlerini burada anıtlaştırmışlardır
  15

  Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler

  Kuzey cephesindeki 9 ay süren muharebelerin hemen hemen hepsi bu sırt üzerinde gerçekleşmiştir. Siperler arası mesafe kimi zaman 40 metre kimi zaman da 8 metreye kadar düşmüş, iki tarafın askerleri bu sırt üzerinde tutunmaya çalışmışlar ve karşılıklı süngü hücumları gerçekleştirerek binlerce zayiat vermişlerdir. Bu hatta kırmızı sırt denmesinin nedeni ise 19 Mayıs 1915 günü 40000 askerimizle gerçekleştirdiğimiz taarruzda 8 saat sonunda 10000 zayiat verilmiş olmasıdır.
  16

  Yarbay Hüseyin Avni Bey ve Çataldere Şehitliği

  Dünya savaş tarihine en kahraman alay olarak geçen ve kendisine verilen ÖLÜM emrini tereddütsüz yerine getirmiş olan 57. Alayın komutanıdır.13 ağustos 1915 ramazan bayramının ikinci günü çadırının yakınına düşen bir top mermisiyle şehit olmuştur. Toplu şehitliklerimizden biri olan çataldere şehitliğinde resmi kayıtlara göre 2835 şehidimiz vardır
  17

  Bomba Sırtı

  Karşılıklı siperlerin 8 metreyle birbirine en yakın olduğu bu muhit en kanlı çarpışmalara sahne olmuştur. Bomba sırtı diye anılmasının asıl nedeni ise el bombası savaşlarının sıklıkla yaşanmasındandır
  18

  57. Alay Şehitliği

  Trablusgarp ve balkan savaşları dahil olmak üzere bir çok muharebede görev almış ve de başarılı olmasından dolayıda ordu ihtiyatı bünyesine katılmış olan 57. Piyade alayı 25 şubat 1915 de Eceabat a gelmiş daha sonra Bigalı köyünde konuşlanmış, çıkartmanın başladığı ilk gün komutanları olan yarbay MUSTAFA KEMAL ‘İN kendi insiyatifi ile conkbayırına intikal edip oraya yaklaşmakta olan Anzak askerlerini geri püskürtmüştür. Komutanlarından almış oldukları ÖLÜM emrini yerine getirmiş ve birçok zayiat vermiş olan bu kahraman alay için yapılmış bu sembolik şehitlikte askerlerimizin isimleri yaşatılmaktadır.
  19

  Kesikdere Şehitliği

  Resmi kaynaklara göre 1115 şehidimiz bu bölgede toplu bir şekilde istirahat etmektedir.
  20

  Mesudiye Topu

  13 aralık 1914 te İngiliz b 11 zırhlısı tarafından batırılan Mesudiye zırhlısın toplarından bir tanesi olup ege denizinden gelebilecek tehditleri engellemek amacıyla bu bölgeye konulmuş fakat 1918 de İngilizler tarafından tahrip edilmiştir.
  21

  Düz Tepe Siperleri

  Askerlerimiz tarafından kazılmış olan ve hala orjinalliğini koruyan nadir siper hatlarını burada görebilirsiniz.
  22

  Talat Göktepe Anıtı

  Mersin ili Erdemli ilçesinin Güzeloluk köyünde doğmuş, 1992 yılında orman bölge müdürlüğü görevine gelen merhum Talat Göktepe 1994 yılında çıkan büyük orman yangınında görevinin başında hayatını kaybetmiştir. Bu bronz anıt o günkü ağaçları yangından kurtarma çabasını anlatmaktadır.
  23

  261 Rakımlı Tepe ve Mehmetçik Parkı

  261 rakımlı tepe, 25 Nisan günü balıkçı damları mevkiinden geri çekilen askerlerimizle yarbay Mustafa Kemal’in karşılaştığı ve onlara süngü takıp yere yatırdığı yerdir. Yapılan bu hamle arkadan gelen düşmanları, orada bizim kuvvetli bir birliğimiz olduğuna inandırmış onlarda aynı şekilde süngü takıp yere yatmışlar ve geriden gelen 57. Alayın şanlı askerlerine gerekli zaman kazandırılmıştır. Mehmetçik parkındaki kitabelerde de savaşın başından sonuna kadar bu civarda geçen muharebeler anlatılmaktadır
  24

  Conk Bayırı

  Deniz seviyesinden 268 metre yükseklikte olan bu tepe ege denizi ve Çanakkale boğazına hakim bir nokta olmasından dolayı düşman kuvvetlerinin öncelikli hedflerindendir. Sekiz buçuk ay süren busabölgedeki savaşlar sırasında sadece iki gün tepenin ege denizine dökülen yamaçları düşman işgalinde kalmış ve 10 Ağustos ta Albay Mustafa Kemal komutasındaki askerlerimiz tarafından geri alınmıştır.
  25

  Siperler

  1985 yılında restorasyon görmüş olan bu siperler rahatlıkla girilip çıkılsın ve o günler daha rahat anlaşılsın diye derin kazılmamıştır.
  26

  Atatürk'ün Gözetleme Yeri

  Anafartalar ovasına hakim ve korunaklı bir noktada bulunan bu yer Albay Mustafa Kemalin savaşı idare ettiği yerlerden birisidir.
  27

  Atatürk'ün Saatinden Vurulduğu Yer

  10 Ağustos conkbayırı muharebeleri sırasında göğsüne gelen bir şarapnel parçası ile vurulmuş fakat orada bulunan baba yadigarı saati sayesinde milletimize bağışlanmıştır.
  28

  Üsteğmen Nazif Çakmak Anıtı

  Çanakkale savaşlarında olduğu gibi Kurtuluş savaşında büyük yararlılıklar göstermiş olan Maraşel Fevzi Çakmak paşanın kardeşi olan üsteğmen Nazif Çakmak 8 Ağustos günü girmiş olduğu süngü muharebesinde şehit olmuştur ve onun anısına bu uğruna canını verdiği bu tepeye anıtı yapılmıştır.
  29

  Yeni Zelanda Anıt ve Mezarlığı

  1919 – 1923 yıllarında ki İngiliz işgal yıllarında, bu asla ele geçiremedikleri tepeye bu uğurda canlarını kaybeden Yeni Zelanda askeri için yapılmış bir anıttır.
  30

  Kemalyeri ve Kitabesi

  Yarbay Mustafa kemal bu bölgeyi 25 Nisandan 17 Mayıs’a kadar karargah olarak kullanmış ve savaşı buradan idare etmiştir.
  Mola

  Öğle Yemeği

  31

  Namazgah Tabyası

  1870 yılında sultan Abdülaziz tarafından yapımına başlanmış ve 1890 yılında sultan Abdülhamit tarafından modernize edilmiş olan bu tabyada toplam 16 top bulunmaktadır, asıl adı Rumeli aziziye tabyası olan bu tabyanın adı, merkezi ve korunaklı konumundan dolayı askerlerimizin Cuma namazlarını burada kıldıkları için namazgah tabyası olmuştur.
  32

  Rumeli Mecidiye Şehitliği

  Çanakkale deniz saldırısı sırasında hayatlarını kaybeden 16 askerimiz için yapılmış bir anıttır.
  33

  Rumeli Mecidiye Tabyası Maketi

  Mecidiye tabyasının kuş bakışı haline gösteren bir makettir
  34

  Mimar Feyzullah Efendi Mezarlığı

  Sultan III. Selim tarafından boğazdaki tahkimatları güçlendirmesi için bölgeye gönderilmiş fakat 1807 yılında İngiliz donanmasının boğazı geçmesi sonucu idam ettirilmiştir.
  35

  Rumeli Mecidiye Tabyası

  1890 yılında sultan II. Abdülhamit han tarafından yaptırılan bu tabyada savaş zamanı 6 adet topumuz bulunmaktaydı. Yüzbaşı Hilmi Bey komutasındaki bu batarya Çanakkale savaşları sırasında büyük yararlılıklar göstermiş ve düşmanın açık hedefi haline gelmiştir.
  36

  Krupp Alman Yapımı Top

  2009 yılında İzmir’den getirtilen bu top yarımada üzerinde görülebilecek vinç mekanizması hariç her şeyiyle orijinal olan tek toptur.
  37

  Seyit Onbaşı Anıtı

  18 Mart 1915 günü sorumlu olduğu topun vinç mekanizbası kullanılamaz hale geldiği için tereddüt dahi etmeden 190 ve 215 kg ağırlıklarındaki mermileri kaldırarak ateşin devamını sağlamıştır. O sadece mermileri değil bir milletin ayaklar altına alınmak istenen namusunu, şerefini, toprağını ve bayrağını kaldırmıştır.
  38

  Alçıtepe Köyü

  Çanakkale savaşları öncesi Rumların yaşadığı ve kirte adı ile bilinen köy, güvenlik gerekçesi ile tahliye edilmiş savaştan sonrada 1936 da Romanya ve Bulgaristan’dan gelen Türk vatandaşlar tarafından iskan edilmiştir. Buraya yerleşen vatandaşlarımız da köye alçı tepe ismini vermişlerdir.
  39

  Çanakkale Şehitler Abidesi

  Yarımada üzerindeki kefensiz, anıtsız, mezarsız yatmakta olan bütün şehitlerimiz anısına 1960 yılında yapılmıştır. 41.70 cm boyuyla boğazın hemen girişinde yükselerek gelen, geçen gemileri selamlayarak onlara Çanakkale zaferini hatırlatır.
  40

  Ölüm Koyu (Morto) ve Kanlı Dere

  Sığ ve sakin oluşundan dolayı ölü anlamına gelen mort yada morto koyudur. 25 Nisan günü İngiliz askerlerinin çıkarma yaptığı beş koydan birisidir. 26. Alay, 2. Takım, 8. Bölükten 80 kadar askerimiz tarafından savunulan bu bölge günün ilerleyen saatlerinde İngilizlerin eline geçmiş ve 27 Nisanda Fransız askerlerine bırakılmıştır.
  41

  Fransız Anıtı

  Savaş boyunca birçok yerde ayrı ayrı mezarlıklarda yatmakta olan Fransız ve Fransız sömürgesi olan Cezair’li Tunuslu Faslı Müslümanlarında aralarında bulunduğu kabirlerin taşınmasıyla 1930 yılında oluşturulmuştur.14.382 adet Fransız askeri yatmaktadır.
  42

  Seddülbahir Köyü ve Kalesi

  Denizin seddi anlamına gelen köy ismini bir kaleden almış olup bu kale 1659 yılında Sultan IV. Mehmet zamanında boğazın girişinin güvenliğini arttırmak maksadıyla yaptırılmıştır. Çanakkale savaşları sırasında ağır hasara uğramıştır. Restorasyon çalışmaları devam ettiğinden ziyarete kapalıdır.
  43

  Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı

  İngilizlerin en önem verdiği bu koy 26 Alay, 3. Takım, 10. Bölük askerleri tarafından savunulmaktaydı. 25 Nisan sabahı ağır bombardıman sonrası başlayan çıkartma, Yahya Çavuş gibi kahraman askerlerimizin cansiperane savunması sonucu 32 saat boyunca savunulmuş fakat sayısı gittikçe eriyen kahraman askerimiz tarafından terk edilmiş fakat bu zafer İngilizlere çok pahalıya mal olmuştur. Buraya ziyaret esnasında bu kahraman askerlerimiz anısına yapılmış olan şehitliği görebilirsiniz.
  44

  İngiliz Cape Helles Anıtı

  Çanakkale savaşları sırasında hayatlarını kaybetmiş ve mezar yerleri belli olmayan 21500 İngiliz Hintli ve Avusturalyalı askerlerin ve savaşta kullandıkları gemilerin isimleri yazılıdır.
  45

  Havuzlar Şehitliği

  Hastaneye sevk edilirken şehit düşen ve bu yakınlara defnedilen şehitlerimize atfen 1960 yılında yaptırılmıştır.
  46

  Şahindere Sargıyeri Şehitliği (Gerçek Şehitlik)

  Seddulbahir cephesine yakın oluşu ve korunaklı bir alanda olduğu için bu bölge bir sargı yeri, bir hastane olarak kullanılmıştır. Resmi kayıtlar göre 1969 şehidimiz bu alanda istirahat etmektedir. Ziyaret esnasında, tedavilere cevap vermeyerek ruhlarını teslim etmiş olan aziz şehitlerimizin gerçek kabirlerini görme imkanınız bulunmaktadır.
  47

  Teğmen Mustafa Efendinin Mezarı ve Gerçek Şüheda Kabir Ziyareti

  Bu bölgede hayatlarını kaybedip burada istirahat halinde olan 1969 askerimizden mezarının yeri belli olan, 18 Eylül 1915 te şehit olan teğmen Mustafa Efendi ye aittir.
  48

  Savasın sona ermesi hakkında bilgi verilmesi ve dönüş

  NOT: Bigalı Köyü Atatürk Evi restorasyon çalışmaları nedeniyle tur güzergâhından geçici olarak çıkarılmıştır.
  NOT: Kırmızı renkte belirtilen yerler duruş noktalarımızdır. Diğer noktalar araçta geçiş güzergahında anlatılmaktadır.
  
  

  Tur Yorumları

  13 Mayıs 2017

  Çok güzel bir tur oldu. Rehberimiz Hasan Bey bölgeye hakim tarihi yaşayarak anlatan bir rehber. Aynı zamanda çok saygılı bir rehber. Çok memnun kaldık çok teşekkür ederiz.

  07 Mayıs 2017

  Ilk defa bu canakkaleye gelip sizinle tanışma firsati bulduk çok memnun kaldık allah ekibiniz den allah razı olsun

  05 Mayıs 2017

  Bugün, 5 mayıs 2017, Hasan Gündahar rehberliğinde, şehitlik turu yaptık. Servisi, anlatımı, samimiyeti, zamanlaması, aracın yeni ve temiz oluşuyla, acıkcası her şeyiyle dörtdörtlüktü. Hasan kardeşime ve kaptana çok çoook teşekkür eder herkese tavsiye ederim. Ayrıca: şehitlik turunu kesinikle, eğer ilk kez yapıyorsanız, rehberle yapın derim. Sevgi ve saygıyla... Ekrem Karasaka

  01 Mayıs 2017

  Her şey çok güzeldi. Oncelikle anlattıklarıyla bizlere o ruhu yaşatan rehberimiz Hasan Beye ve RSL Tur ekibine çok teşekkürker...

  01 Mayıs 2017

  Uzun zamandır böylesine duygu yüklü bi gün yaşamadık. Bastığımız her m2 de içimiz cız ede ede yürüdük. Gözlerimin yaşlarla dolmasi ve içimin cız etmesine sebep olan başta rehberimiz Yasemin hanıma cook teşekkür ederiz. O bize şehitliği gezdirmedi , 30 Nisan turunda bizlere yaşananları yaşattı.

  01 Mayıs 2017

  Bizlere Çanakkale ruhunu yaşatan Rsl tura ve özellikle Yasemin hanıma çok teşekkür ederiz. Ailecek çok güzel ve duygu yüklü bir gezi yaşadık. Yasemin hanım profesyonel bir rehber çok memnun kaldık. Çanakkale gezisine gitmek isteyenlere Rsl turu ve Yasemin hanımın rehberliğini şiddetle tavsiye ediyorum.

  28 Nisan 2017

  Başta Rehberimiz hasan beye ve şoförümuze teşekkür ediyorum bize bu güzel günü yasattiklari için .tesadüf internetten bulup katıldığım turdan çok mutlu ayrıldık Rehberimiz hasan beyi tbrk ediyorum duyguyu yaşayarak hissederek anlatım yaptığı için tsk

  16 Nisan 2017

  8 NİSANDA AİLEMİZLE KATILDIĞIMIZ ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİ TURUMUZ SABAH 9.30 GİBİ BAŞLADI VE AKŞAM SAAT 5 E KADAR ŞEHİTLİKLERİ GEZDİK.8 NİSANIN DOĞUM GÜNÜM OLMASI SEBEBİ İLE UFAK TA BİR JEST YAPTI BENGİ BEY TEŞŞEKKÜRLERİMİ BORÇ BİLİRİM.REHBERİMİZİN ANLATIMI ÇOK NET VE ANLAŞILIRDI EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ .KATILICAK KATILIMCILARA TAVSİYE EDERİM.

  03 Nisan 2017

  02.04.2017 Kesandan cikip Eceabat tan katildigimiz ilk defa Rsl tur ile katildigimiz sehitlik lik turundan okadar memnun kaldim ki özellikle rehberimiz Hasan bey cok tesekkur ederiz cok iyi bir rehber okadar güzel anlatıyor ki resmen size yasatiyor kesinlikle rehber eşliğinde gidip görün derim hasan beydn ve rsl turdan memnun kaldım

  29 Mart 2017

  25 mart günü katıldığımız şehitlik turu için çanakkalede güvenilir firma.Çanakkale savaşını kapsamlı şekilde bizlere anlatan rsl tur a teşekkür ediyoruz. organizasyon eksiksiz ve güzeldi.

  19 Mart 2017

  Tura başladığımız ilk dakikadan itibaren çok ilgili ve güler yüzlü konukseverliğiniz için çok teşekkür ederiz. Tur rehberimiz hanım efendiye ayrıca ilgisinden ve güler yüzünden dolayı çok teşekkür ederiz. Biz ailecek 4 kişi tura katıldık ve hepimiz çok memnun kaldık kesinlikle sonraki gelişimizde yine tercih edeceğiz şiddetle tavsiye ederim

  04 Mart 2017

  4 mart 2017 de eşimizle katıldığımız şehitlik turunda sabah gestaş feribot iskelesinde buluştuk.Rehberimiz aslı hanım tarih öğretmeniymiş.Çok bilgili ve akışkan birşekilde bizlere Şehitlik turunu anlattı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

  04 Mart 2017

  4 mart 2017 (bugünki) turunuzda yer aldık ben ve ailem adına RSL TUR ailesine bu üstün ve profesyonel hizmetinden dolayı ve ayrıca çanakkale ruhunu tam anlamıyla yaşatmanızdan dolayı sonsuz teşekkürederiz. Çanakkale için çok büyük bir gurur tablosusunuz.

  03 Mart 2017

  ocak ayında eşimle ve cocugumla katılıdğım turdan çok memnun kaldığım için yorum yazmak istedim.tavsiye edebiliceğim bir tur şirketi .rehberimiz bilgili ve çanakkale savaşını doğru ve iyi bilen bir beyfendiydi.teşekkür ederiz

  03 Mart 2017

  ankaradan geldiğimiz çanakkalede eşimle beraber katıldığımız şehitler turunda sabah buluşma noktamızda sıkıntısız bir şekilde karşılandık.Gelmeden önce kafamızda bazı sorular vardı endişeler daha doğrusu.Fakat firma çalışanları olsun firma sahipleri olsun bizimle gerçekten ilgilendirler ve güzel bir tur geçirdik. araçlar konforlu,rehberimizde tarih öğretmeniydi.Çanakkaleye gelen insanların kesinlikle görmesi gereken bir tur diye düşünüyorum.. katılıcak arkadaşlar bu turu tercih ederlerse memnun kalıcaklarından şüpheleri olmasın.

  16 Aralık 2016

  Katıldığımız bu turdan çok memnun kaldık.tavsiye edebiliceğimiz bir tur.1 yaşında kızımızla düşündük ama hiç problem ve sıkıntı yaşamadık.bebeğinizle katılabiliceğiniz bir tur. emeği geçen herkeze teşekkürler.

  29 Kasım 2016

  29.10.2016 tarihinde katıldığımız şehitlik turundan çok memnun kaldık.rehberimiz hasan bey ile eşşiz deneyimdi bizler için. yaz aylarında yeniden gelmeyi düşünüyoruz yeniden rsl turu tercih ediceğiz.kesinlikle tavsiye ederiz.rehberimizin ağzına sağlık

  29 Kasım 2016

  28.10.2016 tarihindeki taksimden katıldığımız 2 gün 1 gece konaklamalı şehitlik turuna açık büfe kahvaltı ile başladık . Kahvaltıdan sonra eceabatta otelimize yerleştik öğle yemeği fırında tavuk yedik . konaklama yaptıktan sonra açık büfe kahvaltı ettik.ardından şehitlik turuna katıldık. yorucu bir turdu fakat herşeye değerdi.teşekkürler rsl tours

  23 Eylül 2016

  Bu turda bulunmaktan ve Sayın Aslı Hortoğlu hanim Efendinin muhteşem rehberliginden büyük mutluluk duydum. Herşey için çok teşekkürler

  23 Eylül 2016

  Herşey mükemmeldi aslı hocama çok teşekkür ederim işinin hakkını fazlasıyla veriyor sevgiler saygılar.

  23 Eylül 2016

  Gezdim gordum cok memnun kaldim herkese tavsiye ederim hocamizda cok cok guzel anlatti sanki bire bir yasadik savasi.

  23 Eylül 2016

  Teşekkür ederim rehberimiz Hasan beye. Harika bir Çanakkale turuydu. Her Türk milletin Çanakkkale şehitliğini görmesi lazım .

  23 Eylül 2016

  RSL TUR AİLESİYLE GEZİ ŞANSINA NAİL OLDUK VE TUR REHBERİMİZ HASAN BEY İN BİZZAT SAVAŞI YAŞAMIŞ GİBİ HİSSETTİREREK ANLATIMI VE GEZİ BOYUNCA GÖSTERDİĞİ İNCELİK VE NEZAKETİN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER RSL TUR AİLESİNE BAŞARILAR DİLERİM.SAYGILARIMLA..

  21 Eylül 2016

  Çok verimli çok keyifli bir turdu. Rehberimiz Hasan beye teşekkürler.

  21 Eylül 2016

  yi bir rehber eşliğinde resmen tarih gözümüzde canlandı...içimize sindirdiğimiz tam anlamıyla tarihi bir gezi oldu...herşey çok güzeldi teşekkürler RSL TOURS

  16 Eylül 2016

  Türk dogmaktan gurur duydugumuz bir gün gecirttiniz bize. Aslı hanım ,bizce cok üst düzey bir rehber. Lakin rehber lafı ,lafın gelişidir ,o hem bir egitmen ,hem bir tarih ansiklopedisidir.bizim sehitlerimiz ölmedi,bizle gezdiler..bizle yasadilar,bizle resim cektirdiler,hep aramizdalardi ama biz bunu görecek gönül gözünü ,bu geziyle kesfettik.hic bir kitap bu duyguyu anlatamaz.bunu yasattgnz icin nekadar tesekkur etsek azdir.

  16 Eylül 2016

  Güzel Bir Gün dü Hem Düşündüren Hemde Hüzünlendiren Bir Yer Eceabat Rehber Yasemin Abla ya Tesekkur Ediyorum Buradan Birde Ricam Olacak Gerçi Yapılır mi Yapılmaz mi Bilmiyorum Amma Ziyaret Ettiğimiz Yerlerde Ki dışarıda Yani Küçük Çocuklar İcin Mini De Olsa Bir Park Yapılabilir mi ???

  16 Eylül 2016

  Bu kadar anlamlı bır turu Aslı hamınla yaptıgım için çök memnun oldum harıka bır rehber bılmedığım çok varmış çok saol tüm RSL ekıbıne

  16 Eylül 2016

  Kesinlikle günümüz de tarihin buram buram yaşadığı bu topraklar üzerinde nefes alıp atalarımızı yad etmek unutulmaz bir deneyim oldu bizim için. Tur rehberimiz Aslı hanıma teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

  16 Eylül 2016

  Mersin den annem ve babam la bu tura katılırken bu kadar memnun kalacağımızı hayal edememiştik. RSL ailesine özellikle de tur rehberimiz Aslı hanıma çok teşekkür ederiz. Doyurucu anlatımlarıyla bize Çanakkale ruhunu yaşattığı için.

  16 Eylül 2016

  Çanakkale şehitliği gezerken, orada yaşananları hissetmek istiyorsanız adres kesinlikle Aslı Hoca... Güler yüzü, sabrı... Onca zamandır şehitlik rehberi olmasına rağmen ruhunu kaybetmemiş... Herşey için ayrı ayrı teşekkürler Aslı Hocam ve bize böyle bir rehberle ecdadımızı ziyaret etme şansı sunan RSL Tur...

  16 Eylül 2016

  Rehberimiz Aslı Hanım refakatinde 15 09 2016 tarihinde yapmış olduğumuz Canakkale gezimiz çok güzeldi .Bizleri yapmış olduğumuz gezi hakkında bilgilendiren Aslı Hanıma çok teşekkürler.

  13 Eylül 2016

  sayın aslı hanım ,rehber hocamız bu gün ki tur gezimizden çok memnun kaldık. rizeli aile olarak :D sizlerin çalışmalarına ve başarılarının devamı diliyoruz. Rizeye balık yemeye bekliyoruz. Not verilmek icap edilse 10üzerinden 10 artı 3 yıldız

  12 Eylül 2016

  Aslı hocamıza çok teşekkür ederiz Gün boyunca gözyaşlarımın dinmediği Atamıza Ecdatlarımıza milyonlarca minnet duyduğum duygu yüklü bir gezi oldu. Ruhları şad olsun Allah onlardan razı olsun Rabbim bu vatana bir daha bunları yaşatmasın...

  12 Eylül 2016

  Çanakkale şehitliği gezerken, orada yaşananları hissetmek istiyorsanız adres kesinlikle Aslı Hoca... Güler yüzü, sabrı... Onca zamandır şehitlik rehberi olmasına rağmen ruhunu kaybetmemiş... Herşey için ayrı ayrı teşekkürler Aslı Hocam ve bize böyle bir rehberle ecdadımızı ziyaret etme şansı sunan RSL Tur...

  12 Eylül 2016

  RSL tur ekibine ve rehber Aslı hanıma çok teşekkür etmek istiyorum.çanakkale ancak bu kadar güzel anlatılır.Aslı hanımı mesleğini çok severek yapan (aynı anda tarih öğretmeni )sürekli kendini geliştiren araştıran birisi olarak tanıdım.duygu yüklü anlatımlarıyla bize şehitlerimizin ,şehit analarının ,doktorların ve savaş döneminde kadınların ne yaşadığını sadece anlatmadı yaşattı diyebilirim.mesleğinizde büyük başarılar dilerim Aslı hanım çok teşekkür ederim Çanakkale ye bi daha gelecek olursam yine sizinle tura çıkmak isterdim

  11 Eylül 2016

  Harika bir turdu. Herşey için teşekkür ederiz. Gelen herkes mutlaka katılmalı.

  10 Eylül 2016

  Aslı hanım Rehber kardeşime çokteşekkür ederim ağzına sağlık anlatma tarzına ve efendiliğine hayran kaldım çanakkale şehitliğini Her Türk evladının da görmesini tavsiye ederim

  10 Eylül 2016

  10 eylülde enezden gelip Şehitlik turuna Katıldım..Rehberimiz Selahi bey çok bilgili ve deneyimli Bir hocamız..Selahi hocamıza teşekkür ediyorum gerçekten.. Bu turu organize eden rsl tur firması gerçekten işini düzgün yapıyor rahatlıkla tur organizasyonuna katılabilirsiniz..

  07 Eylül 2016

  Tüm Rsl ailesine;Çetin ve Özkan Beye ve özellikle duygu yüklü anlatımı için Aslı Hanıma Teşekkürler...Bu özel şehirden ayrılırken muhteşem anıları yüreğimde götürüyorum.

  07 Eylül 2016

  Umduğumdan daha güzel bir tur oldu bunun için öncelikle Aslı hanıma ve onun nezdinde RSL tur ailesine çok teşekkür ederim.ayrıca kulaklık sisteminin ilk kullanıcılarından olarak çok güzel bir uygulama olduğunu belirtmek isterim.

  06 Eylül 2016

  Slm RSL Tours Ailesi,tek Kelimeyle,Asli Hanim Süper di. Yorumuyla ve Anlatis sekliyle bizi büyüledi.Kendisine Tesekürler.

  06 Eylül 2016

  Sehitlik turuna katıldım her yil gelip gormeme ramen hic bu kadar guzel anlatilmamisti.Annemve ben ankardan geldik bundan sonra geldlgimizde yine mutlaka bu turlr gezecegiz.Herkeze oneririm konular ince ayrintisina kadar anlasilir akici akilda kalici sekilde anlatildi tanitildi.Rehberimiz Hasan beye cok tesekkur ediyorum emegine yuregine saglik izin bitti seneye yine ayni turla seyahat etmek dilegiyle adeviye melda

  06 Eylül 2016

  Herşey çok güzeldi bu organizasyon da emeği bulunan başta Rehberimiz Aslı hanıma ve Rsl tur yönetimi ve çalışanlarına çok çok teşekkür ederiz ☺Cuma yalçın Yağmur Yumruktay

  04 Eylül 2016

  Herşey için teşekkür ederiz aslı hocam muhtesem bir gündü anlatmadınız sadece yaşattınız o günleri bize..

  04 Eylül 2016

  Aslı hanımcığımın yüreği o kadar geniş ki.. işini o kadaŕ severek yapıyor ki.. öğretmenimize bugun icin ne kadar teşeķkür etsek azdır..

  04 Eylül 2016

  03.09.16 tarihindeki turda bizleri o günlere götüren sadece rehberlik yapmayıp olaylarin tamamını araştırarak kendini geliştiren ve bizleri bilgilendiren asli hanıma sonsuz teşekkürler. Herkes e tavsiye edeceğim. Müthiş ti.

  04 Eylül 2016

  03.09.2016 tarihinde,rehberimiz Aslı Hanım eşliğinde günübirlik tura katıldık. .Trabzondan hiç bilmediğimiz şehre gelirken sadece internetten arastirdigimiz bu tura katılırken ilk telefon gorusmemizde anlamistim doğru karar olduğunu. ..oradayken diğer tura katılanlara da göz attık lakin hiçbirinin aslında bizim kadar verim alamadığını fark ettim. .işini gerçekten seven,konuya bukadar fazlasıyla hakim ve bir okadar eğlenceli rehber,bir çok tura katilmamiza rağmen ilk defa rastladık..güzel değil mükemmeldi ve iyiki tura katilmisiz demiyorum tur gerekliydi ve fazla secenek var ama iyiki iyiki bu tura katilimisiz iyiki Aslı hanıma rastlamisiz..Çanakkale anlatılmaz yaşanır ama hakkıyla yaşamak isteniyorsa yaptığı işi orayı tamamiyle size yaşatan Aslı hanım rehberligini deneyin işte ozaman Çanakkale ne demek daha net anlarsınız..Herşey ama hersey için teşekkür ederiz Aslı hanım �

  03 Eylül 2016

  Rehberimiz Asli hocamiza ve soforumuz Huseyin beye bize bu guzel gunu yasattiklari icin tesekkur ederiz.

  30 Ağustos 2016

  İlgi ve alakaniz icin tesekkurler rsl tur cok guzel bilgiler edindik herkese tavsiye edecegiz:)

  29 Ağustos 2016

  Harika bir turdu gerçekten unutulamaz bir geziydi.Anlatılmaz yaşanır.Aslı hanımda gerçekten o anları bize yaşattı hissetirdi ağzınıza yüreğinize sağlık çok teşekkür ederiz

  29 Ağustos 2016

  İlgi alakasından, turumuzdaki gezi ve anlatımındaki başarısından dolayı rehberimiz Hasan beye, RSL TOURS ailesine tesekkür ederiz...

  27 Ağustos 2016

  Cok gzl ve anlamli bir turdu. Öncelikle asli hocamiza tesekkür ederim. Herzaman katilmak istiyecim ve önerecegim bir tur. Rsl toura sonsuz tesekkürler

  24 Ağustos 2016

  Rehberimiz Aslı hanım ve tüm ekibine; Savaştaki askerlerimizin ruhlarını kendisine has anlatımlarıyla güzellestirerek bizlere aktardıkları için içten Teşekkürler...

  24 Ağustos 2016

  Emegi gecen herkese tesekkūr ediyoruz özellikle rehberimiz Asli hanima ayrica tesekkūr ediyoruz bize çanakkale destani ruhunu gercekten yasattigi icin yūreģine ve ağzina sağlik hic unutlmayacak bir ani oldu bizim icin.

  24 Ağustos 2016

  Aslı hocam kendim ve ailem adına çok teşekkür ederim size.Şanlı tarihimizi bize en güzel şekilde yaşar gibi anlattiğiniz ve o duygulari bizede yaşattiğiniz için.Iyiki sizi tanidik.Herşey için teşekkürler

  21 Ağustos 2016

  Rsl tura bugunkü şehitlik turu için telefonla rezervasyon yaptırdık.Aracımızla geldik araç otopark konusunda yardımcı oldular ve saat 9.30 gibi çanakkalede iskele mevkinde toplandık.Turumuza rehberimiz eşliğinde başladık..rehberimiz kendini geliştirmiş birisiydi hakikaten çok duygu dolu anlar yaşadık.Tekrar geldiğimizde yine aynı rehberle tura çıkmak istiyoruz.Bütün çevremdekilere tavsiye ediceğim bu firmayı. teşekkürler rsl tur!

  19 Ağustos 2016

  Şehitlik turu için bursadan Çanakkale geldik.yola gelirken rsl tura rezervasyon yaptırdık.sabahleyin iskele mevkinde buluşup turumuza başladık.Turumuzda herhangi bir aksaklık vb şeyler kesinlikle olmadı.Öğle yemeğinde köfte ve ayran vardı gayet doyurucu bir porsiyondu. Tekrardan geldiğimiz zaman tekrar bu turu tercih ediceğimizden şüpheniz olmasın.

  18 Ağustos 2016

  Merhabalar; Ben ve eşim katıldığımız bu turdan öylesine memnun kaldık ki bunu kelimelerle ifade etmekte yetersiz kalacağımı düşünüyorum. Özellikle Rehberimiz Hasan Bey’in profesyonel iş ahlakının güzelliğine dair çok şey söylenebilir. Ben başka bir yönünden milliyetçiliğinden gezdiğimiz gördüğümüz yerleri anlatırken bize yaşattıklarından ve dahi öyle bir an geldi ki baktım Hasan bey bize yaşattığı tarihi dokunun üzerine o anın canlanmasına vesile olan bir türküyü mırıldanıyor tabi gözlerimizde yaşlar yüreğimizde şehitlerimize ve atalarımıza duyduğumuz derin ve eşsiz saygı. Ve bide ne vardı biliyor musunuz Anafartalar köyünde doğduğunu o toprakların bir parçası olduğunu sohbetimiz esnasında öğrendiğimiz Hasan beye duyduğum o derin hayranlık o engin ve eşsiz saygı kendisine bize yaşattıkları için sonsuz teşekkürlerimizi iletirken karakteri duruşu mükemmel kimliği ve bölgenin de coğrafyasına has o insancıllığı yardımseverliği konukseverliği ile bir kez daha buradan sevgi ve saygılarımızı iletiyorum. İnşallah yeniden görüşmek ümidiyle.

  16 Ağustos 2016

  Bugün günübirlik şehitlik gezisine katıldım. Rehber eşliğinde gün boyunca şehitlik ziyareti yapıp öğle yemeği için Grand Eceabat otelin en üst katında yer alan Restoranda yemek yedik, yemek şahane idi çok güzel bir köfte tabağı geldi. Restoran çok iyi boğaz manzarasına sahip. Gün boyunca klimalı araçlar ile rahat bir tur oldu. Tavsiye ederim..

  15 Ağustos 2016

  Çanakkale gezisi için Eceabat’tan geziye dahil olduk, rehberimiz VOLKAN BEY tüm gün bir Çanakkale savaşı hakkında bilgiler verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ayrıca öğle yemeği sırasında verilen porsiyon köfte çok güzeldi, tavsiye ediyoruz. Bu turu her şeyi ile tavsiye ediyoruz..

  15 Ağustos 2016

  Çanakkale’de toplantım olduğu için gelmiştim küçüklükten beri görmeyi istediğim şehitlik için biraz tesadüfi olarak RSL ile tura katıldım Rehberimiz Hasan bey ve şoförümüz çok ilgiliydiler. Dolu dolu bir gün geçirdik. Özellikle tur rehberimizin anlatırken olayları sanki orada yaşıyormuş izlenimi uyandırdı bende, savaşı resmen yaşadık. Benim gibi araştırmaya fırsatı olmadan tur satın almak isteyen arkadaşlar çekinmeden RSL TUR ile gidebilirler ben memnun kaldım. Tavsiye ediyorum.

  14 Ağustos 2016

  Çalışan birey olarak yıllık iznimde planlamış olduğum Gelibolu şehitlik turlarını gezmek istedim.İnternetten araştırdığımda karşıma çıkan rsl turu aradım ve inanın hiç pişman olmadım.Hayatım boyunca unutamıcağımız bir anı oldu teşekkürler RSL.

  10 Ağustos 2016

  8 AĞUSTOS tarihinde gerçekleştirdiğimiz şehitlik gezimizde Volkan Bey, enerjisi, akıcı anlatımı ve okuduğu güzel şiirlerle Çanakkale Ruhunu yaşamamızı sağladı. Çok teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.

  10 Ağustos 2016

  Gelibolu’dan telefon ile rezervasyon yaptırdık..Sabah saatlerinde Eceabata vardık.Mehmet Bey bizi karşıladı ve ilgilendi.aracımızı Grand Eceabat’ın otoparkına parkettik.. Turumuza başladık..Turumuzda rehberimiz Yusuf Bey gerçekten bilgili insan..Turumuzda öğle yemeği Çanakkale boğazına karşı yedik ve köfte menüsü çok lezzetli idi. Emeği geçen herkeze teşekkür ederiz.

  08 Ağustos 2016

  Merhaba. 6.8.2015 tarihinde günübirlik Çanakkale turuna katıldım. Rehberimiz Volkan bey mükemmel bir rehber. Kendisi tur boyunca tek dakika bile susmadan tüm bilgilerini bizimle paylaştı. Anlatımı, hitabı, güler yüzü ve samimiyeti ile güzel bir güne vesile oldu tekrar teşekkür ederiz. Eceabat şehitler diyarı herkesin görmesi gezmesi gereken bir yer. İnsanın yüreğini sızlatan bol bol düşünmeye sevk eden, tadına doyulmaz bir şehir. Tekrar geleceğim. Öğretmenim, Rehberimiz volkan beyden öğrendiğim tüm yeni bilgiler ile minik öğrencilerime daha faydalı olacağıma inanıyorum. Diline yüreğine sağlık...

  08 Ağustos 2016

  Rsl Tur ile konaklamalı tura katıldık,bu turda herşey söledikleri gibiydi.Kesinlikle tavsiye ediyorum bu fiyata bu hizmet gerçekten çok iyi ve kaliteli.Firma işlerinin eri.

  07 Ağustos 2016

  Şehitlik turuna Ailemiz ile Erikliden katılmak istedik.rsl tur’a ulaştık ve rezervasyon yaptırdık.aracımızla eceabata geldik.Sabahleyin saat 9 da eceabatta buluştuk ve aracımız geldi.Turumuza rehber Aslı hanım geldi ve bize Çanakkale savaşlarında gerçekten gerçekleri anlattığını düşünüyorum.Bu değerli Rehberimiz anlatırken savaşı gözümüzün önüne getirdik ve duygu dolu anlar yaşadık. Emeği geçen herkeze çok teşekkür ediyoruz..

  04 Ağustos 2016

  2 AĞUSTOS 2016 tarihinde Çanakkale’ye gelip Şehitlik turu hizmetinizden faydalandım. Bu gezi şehitlikler için katıldığım 3.gezi olmasına rağmen duygu dolu anlar yaşadım, daha önce belediyemizin yapmış olduğu turlar ile gelerek ziyaret etmiştim. Bu gezide rehberin önemini anlamış oldum, rehberimiz Yusuf’a çok teşekkür ediyorum. Çanakkale savaşının gerçeklerini ve ülkemizin değerini anlamak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum..

  03 Ağustos 2016

  canakkalede gezerken yaşlı bir amcanın bana dediği sözü hiç unutmam, ibret almak istiyosan git şehitlikleri gez gercekten gezerken duygulanmamak elde değil şiddetle tavsiye ederim

  01 Ağustos 2016

  kesinlikle tasiye ederim.Bütün gün boyunca rehberimiz Aslı hanımla savaşı adeta yaşadık. kendisi çok bilgili bir insan.yapılan organizasyon güzel.kullanılan araçlar hem ufak hem konforlu.Şehitlikler turunda rahatlıkla katılabilirsiniz.rsl toursa bu güzel organizasyonu yaptığı için teşekkür ederiz.

  01 Ağustos 2016

  Merhaba, İstanbul Kartal’dan kendi aracım ile Eceabat’a geldim. Tam gün şehitlik turu yaptık. Tur rehberimiz Ahmet Balcı bey tur sırasında bizi yeterince bilgilendirdi. Gün boyu nezaketli davranışlar, ikramlar, öğle yemeği, klimalı otobüs ve sürücünün saygılı ve sabırlı davranışları için ailem adına teşekkür ederim. Ahmet beyin manevi anlatımı şehitlerimizi yâd etmek için bize ilham verdi. Ziyarete gelecek tanıdıklarımıza referans olacağımızdan kuşkunuz olmasın. Selamlar..

  01 Ağustos 2016

  Biz 2 aile olarak almanyadan geldik ve Grand Eceabat otelde konakladık.Biz kendi aracımızla gezmeyi düşünüyorduk fakat bizlere turdan bahsettiler.Turlara katılmanın daha uygun olduğunu düşündük.Turlara katıldık sabahleyin araç kapını önünde hazırdı aracın içi doluydu rehberimiz bizimle tanıştıktan sonra turumuza başladık. Öğle yemeğinde yine grand Eceabat otele geldik sonra turumuza devam ettik ve 6 gibi turumuz bitti.Kendimiz gezseydik bukadar bilgi sahibi olamazdık diye düşünüyoruz.rsl tura teşşekkür ediyoruz.

  31 Temmuz 2016

  Birlikte uzun bir yolculuğunun yorgunluğunu atamadan bu geziye katılmaya karar verdik. Sitedeki yorumlar tercih etmeme sebep oldu. Bu paraya bu hizmet takdir ediyorum kendilerini..

  23 Temmuz 2016

  Şehitlik turu için Çanakkale iskelede vapur iskelesinin önünde buluşma saatimizn 9 olduğunu söledir.gittğimizde bizimle ilgilenip bizi grubun olduğu noktaya götürdüler.Çanakkaleden karşı tarafa araç ile geçtik.yaklaşık 15 dakika sürdü. Geçtikten hemen sonra rehberimiz Yusuf bey savaş anlatımlarına başladı.Ben kitaplardan okumuştum fakat gezip görmek ve rehberden dinlemek gerçekten farklı bir şey. Turumuz çok güzel ve duyguluydu.Yusuf beyin bilgisini taktir ettim.

  22 Temmuz 2016

  Grand Eceabat otelden katılığımız Şehitlik turunuza sabah 9.30 gibi katıldık. Sabahleyin başlayan turumuz akşam üstü 6 gibi bitti herşey çok güzeldi ve rehberimiz hasan bey ile muhteşem bir tur oldu.Emeği geçen herkeze teşekkür ederiz..

  21 Temmuz 2016

  Çanakkale Merkez’den Katıldığımız bu turda çok güzel dakikalarımız geçtiğini hissetim.Bunu tur bitiminde anladım.Kesinlikle herkezin katılması gereken bir tur.Bu turda fiyata herşey dahil dediler ve gerçektende öyleydi.saygılarımla

  15 Temmuz 2016

  Bu sene yaz tatilimizde şehitlikleri ziyaret etmeye karar verdik. Arkadaşların tavsiyesi üzerine ve kendimizde öyle düşünmüştük Şehitlikleri bir Rehber ile gezmeyi uygun bulduk. Eceabat’ta bir hotel birde şehitlik tur arayışına başladık. İlk hedefe aldığımız hotel RSL Eceabat Hotel idi. Fiyatı uygun, odası güzel ve şehitlik turları da sunuyor. Tur otobüsü bizi otelden aldı ve turumuza başladık. Burada Rehberimiz Hasan Beyle tanıştık. Turumuz 9:30başladı ve 18:00 e kadar sürdü. Öğle yemeği de turda dahil. Bu zaman içinde Hasan bey non stop tarih ve şehitlikleri, zamanında olan yaşanmışları çok net ve detaylı, gözler önüne bir tablo çizercesine anlattı. İnanın sizin bilmediğiniz bulamayacağınız yerleri gördük ve bilgilendik. Burada Hasan beye, hotelin memnun edici personeline tekrar teşekkür ederim ve herkese tavsiye ederim.

  12 Temmuz 2016

  Öncesinde de Şehitlik turu yapmıştım fakat sadece gezmişim onu anladım. 10 temmuz tarihinde buradaki yorumlara itibar ederek kurup tura katıldım. Aslı Hanım anlatımında buradaki manevi değeri tam anlamıyla yaşadık.

  05 Temmuz 2016

  4 Temmuz 2016 tarihinde Aslı Hanım’in rehberlik etmesi ile birlikte muhteşem bir gün geçirdik. Annemi bu güzel bilgilerle bilgilendirip, benim içinde her gidişimde yeni yeni bilgiler öğrenmemi sağlayıp bu muhteşem tarihi bize çok güzel bir şekilde anlatan Aslı Hanım’e teşekkür ediyorum. Gerçekten muhteşem bir geziydi. Herkese tavsiye ediyorum. Bu turu tercih etmelisiniz diye düşünüyorum..

  02 Temmuz 2016

  Yorumlarda bahsedilen tur rehberi Aslı Hanım ile şehitlik turu yapma şansımız oldu ve çok memnun olduk. Çok iyi bir rehber, kendisine ve ekibine hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki ilk tatil fırsatımda tekrar annem ve babamı alıp geziye getirmeyi planlıyorum

  30 Haziran 2016

  Merhaba , Tur yapmak için internetten Firmanızı buldum. Çanakkale’den tura katıldım ve turumuz başladı. Bu kutsal toprakların sizler gibi emanetçilere ihtiyacı var..!

  21 Haziran 2016

  Bayram tatilimizi en güzel şekilde değerlendirmek üzere 1 hafta öncesinden rezervasyon yaparak planladık. Bayramın ilk günü otelimizden ayrılıp iskele önünde gruplara ayrılarak turumuza başladık. Değerli rehberimiz VOLKAN Beyin eşsiz anlatımı sayesinde Gelibolu yarımadasını sorunsuz bir şekilde gezdik. Rehber olarak elinden gelenin fazlasını yaptı. Sorduğumuz sorulara düşünmeden cevap verdi ve bilgisini gösterdi. Bu organizasyonda emeği geçen Rsl Tur’a teşekkür ederiz.

  12 Haziran 2016

  İzmirden Şehitlik turu İçin rezervasyon yaptırdık.otobüs ile Çanakkale otogara geldik ve ücretsiz servisler bizi iskeleye götürdü.İskelde bizi şirket yetkilisi karşıladı turu anlattı.aradan 15 dakika geçti ve aracımız geldi rehberimiz isimlerimizi okuyup aracımıza bindirdi. Aracımızla Avrupa yakasına geçtik rehberimiz Yusuf bey bize Çanakkale 1915 savaşını anlattı ve yaşattı.YUSUF beye tekrardan teşekkür ederiz. Tur bitiminde buluştuğumuz nokta olan Çanakkale iskeleye tekrardan bizi tura başladığımız noktaya bıraktılar.Herşey çok güzeldi.Katılınması gereken bir tur şirketi.

  30 Mayıs 2016

  29 Mayıs 2016 günü eşimle beraber rehberimiz YUSUF KIRCA eşliğinde çıktığımız şehitlik turundan çok memnun kaldık. Çanakkale ruhunu bizlere iliklerimize kadar işleyen rehberimize teşekkür ediyoruz. Çok iyi bir iş çıkarıyorsunuz. Bir dahaki turda görüşmek üzere..

  11 Mayıs 2016

  Dolu dolu çok güzel bir Cumartesi geçirmemizi sağlayan, sadece tarih derslerinde ezbere okuduğumuz tarihimizin aslında kanlı canlı orada nasıl yaşandığının farkına varmamızı sağlayan Rehberimiz Hasan Bey’e ve RSL TUR ‘A teşekkür ederiz..

  20 Nisan 2016

  Yıllık iznimin 1 gününü şehitliği görmek için ayırdım ve Pamukkale turizm ile Çanakkale limanına giderek şehitlik turlarına katıldım. Muhteşem bir atmosfere sahip bu topraklar! İnanılmaz bir başarı öyküsü, bizler için canlarını düşünmeden veren tüm ŞEHİTLERİMİZE Allah’ım rahmet eylesin. Akşam tekrar Pamukkale ile İstanbul’a döndüm, ama kalbim Çanakkale’de kaldı. Herkese tavsiye ederim. Rehberimiz Yusuf’un tane tane ve rahat anlatımı çok başarılı, kendisine teşekkür ediyorum.

  25 Mart 2016

  18 Mart Zaferi haftasında Çanakkale şehitliğinde olmak için otobüs ile Çanakkale merkeze giderek iskeleye yakın bir günlük kiralık dairede konakladık ve google üzerinden bu internet siteni bulup rezervasyon yaparak yerlerimizi ayırttık. Sabah kaldığımız daireye çok yakın olan feribot iskelesinde tur şirketinin yetkilileriyle buluşarak tur için feribotla karşıya geçtik. Araç bizi Kilitbahir’den alıp tura başladı. Tur rehberimiz Yusuf Kırca gün boyunca gayet akıcı bir şekilde bizlere Çanakkale savaşı ve şehitliğimiz hakkında bilgiler verdi. Rehberimiz Yusuf’a ve RSL TUR’A ilgileri için teşekkür ediyoruz. Kendini TÜRK hisseden herkesin kesinlikle gelip bu toprakları ziyaret etmesi bence bir zorunluluk..!

  12 Şubat 2016

  BEN COŞKUN DEFNE BU TURA KATILDIM VE HERKESE TAVSİYE EDİYORUM. ÇANAKKALEYE GİTTİĞİNİZDE BURAYLA İRTİBATA GECİN. REHBER KARDEŞİMİZ GÜLER YÜZLÜ SADE VE ÇOK GÜZEL ANLATIMI OLAN REHBERDİR. BİZ GEZDİK MENMUN KALDIK TŞK EDERİM.

  04 Ocak 2016

  Volkan bey rehberliğinde yaptığımız geziden ailece çok memnun kaldık. Volkan bey gezi boyunca bize savaşı gözlerimizin önüne getirtti. Çok anlaşılır ve güzel bir şekilde aktardı, çok teşekkür ediyorum. Bu gezi için doğru seçim olduğunu değerlendiriyorum. Herkese tavsiye ediyorum.

  11 Aralık 2015

  Tura 5 Aralık’ta arkadaşlarımla katıldım. Öncesine kadar turlara karşı hep bir ön yargım vardı daha önce bir tura katılmamıştım. Buradaki güzel yorumları okuyarak geldik ve iyi ki sizi seçmişiz dedik. Çanakkale kesinlikle rehbersiz gezilemeyecek bir yer. Orada yaşananları tarihimizi tur boyunca hiç yorulmadan bize çok güzel bir şekilde aktardı rehberimiz Aslı Hanım. Zaman zaman gözlerimiz doldu, o anları yaşadık. İlk defa gidiyorsanız orayı bilen ve anlatırken o anları size yaşatan birinden dinlemeniz Çanakkale’yi anlamanızı sağlıyor. Daha önce neden gelmedim diye pişmanlık yaşıyorsunuz.

  Yorum yaz